Τα Δημοτικά Σχολεία της Νιγρίτας προσκαλούν σύσσωμη την κοινωνία της Νιγρίτας

την Πέμπτη 25 Απριλίου 2024 και ώρα 19.30-21:00,

σε Εξ αποστάσεως συνάντηση με τους Συμβούλους Εκπαίδευσης Χρήστο Πράμα, την Σύμβουλο Ειδικής Αγωγής Σερρών-Δράμας Άννα Παναγιώτου και την Σύμβουλο Ψυχολόγων  Κεντρικής και Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης Ψυχολόγο Άννα Τέρτη.

Θεματολογία :

1.   “Το σχολείο στον 21ο αιώνα: Ο ρόλος γονέων και εκπαιδευτικών”,  Χρήστος Πράμας, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Σερρών.

2.   “Σχέσεις σχολείου – οικογένειας: Χτίζοντας συνεργατικές και ανθρώπινες σχέσεις, Άννα Παναγιώτου, Σύμβουλος Ειδικής Αγωγής Σερρών-Δράμας.

3.   “Οριοθετώντας τη συμπεριφορά των παιδιών”, Άννα Τέρτη, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Ψυχολόγων Κεντρικής και Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης.

Η Τηλεδιάσκεψη θα μεταδοθεί μέσω webex και θα υπάρχει ζωντανή ροή στο youtube στις 19:30 την Πέμπτη 25 Απριλίου, με ελεύθερη και ανώνυμη πρόσβαση και από κινητά, απλά πληκτρολογώντας στο youtube: “Δημοτικά Σχολεία Νιγρίτας ζωντανή ροή “.